Print this post Print this post

Przeciw trawie

bunnies_eating_marijuana736 words

English original here

Ludzie, odłóżcie bongosy i posłuchajcie mnie przez chwilę. Chcę wam wyjaśnić, czemu uważam marihuanę za jedną z najbardziej zdradzieckich – z perspektywy długoterminowej samoaktualizacji – znanych człowiekowi substancji.

Kolegowałem się z kilkoma palaczami na pierwszym roku moich studiów. Oczywiście próbowali podzielić się ze mną swoim hobby. Ale było mi to obojętne, nienawidziłem palenia wszelkiego typu, więc nigdy w to nie wsiąkłem.

Jednak lata później, gdy już miałem doktorat oraz pracowałem jako wykładowca, odwiedził mnie przyjaciel i spytał, gdzie może dostać trawę. Powiedziałem: „Przy sklepie z płytami jest znak ‘Strefa Wolna od Narkotyków’. Założę się, że tam można coś kupić.” A więc poszliśmy do sklepu. Wszedłem do środka i kupiłem płytę Marianne Faithful, a zanim wyszedłem, kolega załatwił już trawę. Wróciliśmy do mnie i postanowiłem spróbować.

Najwyraźniej marihuana stała się przez lata mocniejsza i bardziej halucynogenna, ponieważ tym razem działanie było mocniejsze. Oglądaliśmy odcinek serialu Alias i podczas reklam miałem niesamowite doświadczenie. Poczułem, że reklama rozrosła się do rozmiarów całego świata, w którym rozgrywał się niesamowicie wciągający dramat. W pełni wczułem się w walkę bohaterki o to, żeby jej pranie było bielsze niż biel. Jej ból był moim bólem. 30-sekundowa reklama poruszyła mnie tak bardzo jak epicki dramat. Pomyślałem: „Muszę tego jeszcze kiedyś spróbować”.

Miałem bilety do filharmonii na następny dzień, więc razem z przyjacielem zapaliliśmy jeszcze trochę, a potem poszliśmy do mojej ulubionej restauracji. Był to najsmaczniejszy posiłek, jaki kiedykolwiek jadłem. Potem poszliśmy na Ein Heldenleben (Żywot bohatera) – muzyczną autobiografię Ryszarda Straussa – z częściami poświęconymi jego sztuce, życiu miłosnemu i małżeństwu, jego bojom z krytykami i spokojnemu wycofaniu się ze świata na starość. Było to najgłębsze przeżycie muzyczne, którego kiedykolwiek doświadczyłem. Byłem całkowicie zanurzony w muzyce. Żyłem, czułem i rozumiałem znaczenie każdego wątku. Szczególnie wsiąkłem w część poświęconą życiu miłosnemu, z tym całym muzycznym flirtowaniem, sprzeczkami i miłością fizyczną. Chciałem posłuchać na haju całego Wagnerowskiego cyklu o Nibelungach.

Jednak w drodze do domu miałem to samo głębokie muzyczne doświadczenie podczas słuchania kompletnie mdłego popu w radiu. A zanim dotarliśmy do domu, chciałem coś przekąsić, więc zatrzymaliśmy się w sklepie całodobowym i kupiłem pudełko czerstwych wczorajszych pączków. Były równie pyszne co posiłek, który jedliśmy wcześniej.

W tym momencie oświeciło mnie, czemu miłośnicy trawy, których znałem, wydawali się całkowicie ukontentowani siedzeniem cały dzień w piżamach i jedzeniem nesquicka, oglądając przy tym telewizję. Jeśli słuchanie Britney Spears stawało się równie głębokim przeżyciem muzycznym co Ryszard Strauss, po co kłopotać się docenianiem Straussa? Jeśli reklamy telewizyjne mogą być równie głębokie co Sofokles i Shakespeare, po co zadręczać mózg? Jeśli wczorajsze pączki i zimne płatki śniadaniowe są równie pyszne, co dzieło uzdolnionego szefa kuchni, po co męczyć się gotowaniem? Jeśli masturbacja może być równe przyjemna co seks, komu potrzebni są inni ludzie? Jeśli bycie nierobem jest równie przyjemne co osiągnięcie czegoś w życiu, po co w ogóle wstawać z łóżka?

Zdałem sobie sprawę, że marihuana ma siłę, aby całkowicie zniszczyć moją zdolność tworzenia i rozwoju jako człowieka. Ma siłę, żeby zmienić ludzi w hedonistycznych, świniowatych filistrów. Pozbawiła mnie również snu poprzez wywołanie gorączkowej gonitwy myśli wieczorem. Całkowicie straciła swój urok.

Przyznaję, że doświadczenia z trawą mogą być różne. Znam kilku ludzi, którzy odnieśli sukces życiowy i regularnie palili trawę. Ale to są odstępstwa od normy. Poznałem o wiele więcej pozbawionych ambicji lujów. Poznałem też dwóch ludzi, którzy zniszczyli swoje życie zawodowe i osobiste – a także swoją godność osobistą – na skutek wywołanej przez trawę paranoi.

Wiem również, że istnieją uzasadnione formy medycznego wykorzystania marihuany, aczkolwiek mogę założyć się, że 95% użytkowników medycznej marihuany to tylko palacze-symulanci ogrywający system.

Dlaczego obecnie tak wielu dorosłych zdaje się zatrzymywać na poziomie nastolatków w zakresie dojrzałości i gustu? Głównym powodem jest dominacja egoistycznego, hedonistycznego indywidualizmu. W wieku 14, 16 czy 18 lat niektórzy ludzie postanawiają, że od tej pory będą raczej zadowalać niż przekraczać samych siebie. Zatem poszukują tylko takich relacji społecznych, które raczej potwierdzają, niż podważają ich początkowe preferencje. I dopóki masz pieniądze, jakiś kapitalista zapewni ci wszystko, czego potrzeba w twojej strefie komfortu. (Zły kredyt? Żadnego kredytu? Nie ma problemu!) A więc hedonistyczny indywidualizm i kapitalizm umożliwiają coraz większej ilości osób osiągnąć wiek 40, 50 czy 60 lat, nie zmieniając przy tym swojej nastoletniej tożsamości i osobowości.

Marihuana to hedonistyczny indywidualizm w formie ziołowej. Samoaktualizacja wymaga bólu i walki. Cnota jest trudna, a nie łatwa. Ale po co się tym martwić, jeśli marihuana może sprawić, że będziesz w pełni zadowolony z dowolnego poziomu ignorancji, niedojrzałości i złego gustu, który akurat będziesz mieć, gdy weźmiesz pierwszego bucha?

 

 

 

If you enjoyed this piece, and wish to encourage more like it, give a tip through Paypal. You can earmark your tip directly to the author or translator, or you can put it in a general fund. (Be sure to specify which in the "Add special instructions to seller" box at Paypal.)
This entry was posted in North American New Right and tagged , , , , , , , , , . Both comments and trackbacks are currently closed.
  Kindle Subscription
 • EXSURGO Apparel

  Our Titles

  Confessions of a Reluctant Hater (2nd ed.)

  The Hypocrisies of Heaven

  Waking Up from the American Dream

  Green Nazis in Space!

  Truth, Justice, and a Nice White Country

  Heidegger in Chicago

  The End of an Era

  Sexual Utopia in Power

  What is a Rune? & Other Essays

  Son of Trevor Lynch's White Nationalist Guide to the Movies

  The Lightning & the Sun

  The Eldritch Evola

  Western Civilization Bites Back

  New Right vs. Old Right

  Lost Violent Souls

  Journey Late at Night: Poems and Translations

  The Non-Hindu Indians & Indian Unity

  Baader Meinhof ceramic pistol, Charles Kraaft 2013

  Jonathan Bowden as Dirty Harry

  The Lost Philosopher, Second Expanded Edition

  Trevor Lynch's A White Nationalist Guide to the Movies

  And Time Rolls On

  The Homo & the Negro

  Artists of the Right

  North American New Right, Vol. 1

  Forever and Ever

  Some Thoughts on Hitler

  Tikkun Olam and Other Poems

  Under the Nihil

  Summoning the Gods

  Hold Back This Day

  The Columbine Pilgrim

  Confessions of a Reluctant Hater

  Taking Our Own Side

  Toward the White Republic

  Distributed Titles

  Tyr, Vol. 4

  Reuben

  The Node

  Axe

  Carl Schmitt Today

  A Sky Without Eagles

  The Way of Men

  Generation Identity

  Nietzsche's Coming God

  The Conservative

  The New Austerities

  Convergence of Catastrophes

  Demon

  Proofs of a Conspiracy

  Fascism viewed from the Right

  Notes on the Third Reich

  Morning Crafts

  New Culture, New Right

  The Fourth Political Theory

  Can Life Prevail?

  The Metaphysics of War

  Fighting for the Essence

  The Arctic Home in the Vedas

  Asatru: A Native European Spirituality

  The Shock of History

  The Prison Notes

  Sex and Deviance

  Standardbearers

  On the Brink of the Abyss

  Beyond Human Rights

  A Handbook of Traditional Living

  Why We Fight

  The Problem of Democracy

  Archeofuturism

  The Path of Cinnabar

  Tyr

  The Lost Philosopher

  Impeachment of Man

  Gold in the Furnace

  Defiance

  The Passing of a Profit & Other Forgotten Stories

  Revolution from Above